چگونه سلامت خود را بر اساس گروه خونی بدانیم؟به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، ۵ لیتر از بدن هر انسان خون است. گروه خونی با محتوای سلول های خونی، آنتی ژن ها و آنتی بادی های موجود در خون تعیین می شود. گروه های خونی و آهنگ ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است و مستقیماً به والدین و آنچه که از آنها به ارث می برند مربوط می شود. خون انسان به چهار گروه AB، B، A و O و به دو گروه مثبت و منفی تقسیم می شود که هر انسان به طور طبیعی یکی از این چهار گروه خونی را دارد. به گفته متخصصان برخی از بیماری ها در بین گروه های خونی بیشتر دیده می شود که در این قسمت به آن می پردازیم.

بیشتر بخوانید:

مشکلات گوارشی

انواع مختلف خون به مواد مغذی مختلفی نیاز دارند، مثلاً گروه خونی o مشکلات گوارشی دارند، خون A حساس است و باید میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کند، به همین دلیل است که اغلب این دو نوع خون را در افراد مبتلا به مشکلات گوارشی می بینیم.

عوارض بارداری

گروه خونی بر بارداری زنان تأثیر می گذارد.مطالعات نشان داده است که زنان با گروه خونی O کمتر احتمال دارد بچه دار شوند زیرا احتمال تخمک گذاری در آنها کمتر است.

بیماری های ویروسی

افراد دارای گروه خونی B در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت های ویروسی هستند. افراد دارای گروه خونی B بیشتر در معرض عفونت های باکتریایی مانند استرپتوکوک پنومونیه و اشریشیا کلی هستند. دستگاه گوارش آنها تقریباً با هر غذایی سازگار است و مثلاً به راحتی می توانند لبنیات مصرف کنند.

فقدان احساس

مطالعات نشان داده است که افراد دارای گروه خونی AB بیشتر در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند.بر اساس یک مطالعه، افرادی که دارای ۸۲ درصد خون AB هستند نسبت به سایرین بیشتر در معرض خطر از دست دادن حافظه هستند. تحقیقات شما نشان داده است که گروه خونی برای درمان بیماری های عروقی مانند سکته مفید است. اختلالات عروقی ممکن است در مشکلات حافظه نقش داشته باشد. افراد دارای گروه خونی AB بیشتر مستعد مشکلات حافظه هستند و بیشتر مستعد زوال عقل هستند.

افراد مبتلا به فشار خون AB باید فشار خون خود را کنترل کنند تا سالم بمانند، از سیگار کشیدن خودداری کنند، سالم بمانند و از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنند.

بیماری قلبی

گروه خونی با بیماری های مختلفی مانند حمله قلبی، سکته مغزی و ترومبوآمبولی وریدی (تشکیل خون در رگ خونی) مرتبط است. افراد دارای گروه های خونی A، B، یا AB نسبت به افراد دارای گروه O در معرض خطر بیشتری برای لخته شدن خون، بیماری های عروقی و التهاب هستند. افراد دارای گروه های خونی غیر از O می توانند با کنترل خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهند. عوامل خطر مانند فشار خون بالا، دیابت و تغییر سبک زندگی.

تاکید

افراد با گروه A سطح کورتیزول بالایی دارند، بنابراین استرس بیشتری نسبت به معمول دارند، همچنین افراد دارای گروه خونی O زودتر عصبی می شوند.

زخم ها

افراد دارای گروه خونی O بیشتر در معرض ابتلا به زخم معده هستند زیرا سیستم ایمنی بدن آنتی بادی هایی را علیه این بیماری فراهم می کند. برای پیشگیری از این بیماری سه نکته مهم در مورد سیگار کشیدن، پرهیز از مصرف و کاهش وزن مهم است.

سرطان معده

افراد دارای گروه خونی A بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان معده هستند. اکثر افراد مبتلا به نوع A گیاهخوار هستند زیرا در هضم گوشت و شیر مشکل دارند. ایمنی در افراد دارای گروه خونی A به دلیل استفاده بیش از حد از گیاهان و مشکل بیشتر در هضم پروتئین های حیوانی ضعیف می شود.

بیماری های خود ایمنی

سیستم ایمنی خوب و قوی این گروه، افراد دارای این گروه خونی را مستعد ابتلا به بیماری های خودایمنی می کند و به همین دلیل سطح آلرژی در آنها بالاست.

بیماری قلبی

محققان اخیراً دریافته اند که گروه خونی ممکن است در خطر ابتلا به بیماری قلبی و احتمال ابتلا به این بیماری نقش داشته باشد.

این مطالعه نشان می دهد که احتمال ابتلا به کووید ۱۹ در افرادی با گروه خونی A، B یا AB بیشتر از گروه خونی O است.

این ممکن است به دلیل وجود یک علت لخته شدن خون در افراد با نوع O باشد که باعث می شود مشکلات لخته شدن خون در این افراد کمتر شود. لخته شدن خون یکی از دلایل اصلی بیماری کرون است.

انتهای پیام/