چگونه گیاه آگلونما را پرورش دهیم و در آپارتمان نگهداری کنیم؟به گزارش گروه جامعه ایسکانیوز، آگلونما (که به آن همیشه سبز چینی نیز می گویند) یک گیاه بسیار زینتی با چندین گونه جالب است. این گیاهان یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی هستند – رنگ آنها از سبز تیره تا نقره ای متفاوت است و برخی با جزئیات قرمز رنگ به دکوراسیون خانه شما می بخشند.

بیشتر بخوانید:

این گیاه کم رشد جذابی است که گیاهان رشد یافته را با ساقه های گرد بزرگ، باریک و براق روی ساقه های کوتاه می روید و از همه مهمتر به نور کامل خورشید نیاز ندارد، بنابراین در داخل خانه به خصوص اگر نور داخل خانه باشد مناسب است. محدود شده است.

به نظر می رسد اگر رشد این گیاه آسان یا سخت باشد بحثی است و به طور کلی اگر از یک قانون ساده پیروی کنید پاسخ دادن به آن آسانتر است: هر چه تفاوت رنگ بیشتر باشد، نور بیشتری نیاز است. در قسمت مخفی باغ می گوییم که این گیاه برای کسانی که می خواهند گیاه را با برگ های زیبا نگهداری و رشد کند، انتخابی عالی است.

راهنمای نگهداری و پرورش گیاهان سرپوشیده در آگلونما
شرایط رشد:

بیشتر:
آگلونما سبز می تواند نزدیک به سایه رشد کند و هنگامی که گونه های مختلف بیشتری به نور بیشتری نیاز دارند، هیچ نوع آگلونما را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

آبیاری گیاهان آگلونما:
در تابستان به خوبی آبیاری کنید و برای افزایش رطوبت گیاه را اغلب سمپاشی کنید و در زمستان آبیاری را کاهش دهید اما اجازه ندهید گیاه کاملا خشک شود.

پرورش آگلونما

درجه حرارت:
این گیاهان هوای سرد یا دمای زیر ۶۵ درجه سانتیگراد را دوست ندارند، پس حتما آنها را از پنجره ها یا دریچه ها دور نگه دارید و هر چه منطقه گرمتر باشد بهتر است.

هرس آگلونما:
هرس برای حذف منظم برگ های زرد پایین یا گل های آسیب دیده بسیار ضروری است.

خاک مناسب برای گیاه آگلونما:
خاک مرطوب شده با ماسه بسیار مناسب است.

کود مناسب برای آگلونما:
در طول فصل رشد آگلونما را با کود مایع تغذیه کنید.

رشد آگلونما

قلمه های گیاه آگلونما:
آگلونما معمولاً توسط پرورش دهندگان خانگی تکثیر نمی شود، با این حال، می توانید گیاه را در حین پیوند تقسیم کنید و شاخه های کوچک را می توان به عنوان گیاهان جداگانه قرار داد.

تعویض گلدان آگلونما:
آگلونماها به کندی رشد می کنند و نیازی به کاشت مجدد هر سال ندارند و عموماً گیاهان کم رشدی هستند، بنابراین طول ساقه آن بسیار کم است.

انواع:
آگلونما برای تولید برگ های مختلف پیوند زده می شود. مراقب میوه ترد که سمی است باشید و اگر بچه ها یا حیوانات خانگی دارید که ممکن است در مورد این میوه های کوچک قرمز کنجکاو باشند از این گیاه اجتناب کنید.

چند نکته برای رشد آگلونما:
به دلیل نیاز به رطوبت بالا، برخی از تولیدکنندگان آگلونما را گیاهی گلخانه ای می دانند که در محیط های گرم، مرطوب و شفاف گلخانه ای رشد می کند.

قانون شماره یک برای آگلونما: به یاد داشته باشید که باید در محیط گرم و مرطوب نگهداری شود.

پرورش آگلونما

حشرات در آگلونما:
من شخصاً روی گیاهم حشره ندیدم اما در تبلیغات آگلونما و حشرات و کرم های کوچک را دیدم اما باید از شته ها چشم پوشی کنید. حشرات می توانند به سرعت از گیاهی به گیاه دیگر منتقل شوند، بنابراین بهتر است در اسرع وقت آنها را کنترل کنید.

اندازه:
آنها در گلدان های ۸، ۱۰ و ۱۴ سانتی متر به فروش می رسند.

نرخ رشد آگلونما:
سرعت رشد آن‌ها آهسته تا متوسط ​​است و آگلونمای نقره‌ای در ماه‌های گرم‌تر به شدت رشد می‌کند و آگلونمای رنگ روشن کندتر رشد می‌کند.

سوالات متداول در مورد آگلونما:

کمک! برگ های آگلونما من به محض دریافت آن زرد یا قهوه ای شدند.

این موضوع به احتمال زیاد ناشی از شوک شیفت است و شیفت شوک کاملاً رایج است و تقریباً همه گیاهان با از دست دادن چند برگ یا تغییر رنگ هنگام ورود به محیط جدید دچار آن می شوند، بنابراین برگ های آسیب دیده را حذف کنید. آن را بگیرید و مطمئن شوید که مراقبت را دنبال می کنید. دستورالعمل های خوبی است و اگر مشکل همچنان ادامه داشت، به دستورالعمل های مراقبت مراجعه کنید و ببینید که آیا نور یا آب نیاز به تنظیم دارد.

چرا برگ های آگلونما پژمرده می شوند؟

برگ های خشک شده می تواند نشانه کمبود نور یا کمبود آب باشد و در نور زیاد خورشید، گیاه ضعیف شده و پژمرده می شود.

با نور بسیار کم، برگها ممکن است شروع به ضعیف شدن کنند و علائم ضعف را نشان دهند و ترکیب لبه های زرد و قهوه ای، خاک مرطوب و برگ های نازک اغلب در اثر آبیاری زیاد ایجاد می شود.

برگهای کاملاً زرد یا قهوه ای و خشکی خاک معمولاً به دلیل کمبود آب است و در صورت مشاهده این علائم به دفترچه راهنمای مراقبت مراجعه کرده و در صورت نیاز تنظیم کنید.

چرا ساقه های گیاه من زرد و قهوه ای است؟

این مشکل با رطوبت زیاد خاک تشدید می‌شود و ساقه‌های آگلونما در هنگام خشکی از گیاه محافظت می‌کنند و اگر آب زیادی در خاک وجود داشته باشد و ساقه‌ها نیز غرقاب شوند، باعث پوسیدگی گیاه می‌شود. . در این صورت توصیه می‌شود آبیاری نشود، خاک را کود داده و ساقه‌های پوسیده را جدا کرده و فقط زمانی که خاک گلدان کاملاً خشک شده است، گیاه را آبیاری کنید.

هر چند وقت یکبار باید گیاهم را کود دهم؟

به طور کلی گیاهان سرپوشیده از ابتدای بهار تا پاییز رشد می کنند و هر ۶ هفته یکبار با کود آلی و طبق دستورالعمل بسته تزریقی کوددهی می شوند. ابتدا پس از خرید. این گیاه

هر چند وقت یکبار باید گلدان گیاه من تعویض شود؟

برای گیاهان کوچک رومیزی، توصیه می کنیم هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یکبار دوباره کاشت کنید. گلدانی را با ضخامت یک تا دو درجه انتخاب کنید تا گیاه بتواند رشد کند و گلدانی را خیلی بزرگ انتخاب نکنید زیرا باعث آسیب به ریشه گیاه می شود.

هر ۱۸-۲۴ ماه یکبار گلدان را تعویض کنید و یک گلدان بزرگتر ۲ “-۴” تهیه کنید و در تابستان یا پاییز که گیاه قوی تر است گلدان را تعویض کنید.

انتهای پیام/