چی؟ کدام دختر ۲۴ ساله یک شبه قهرمان کشورش شد؟/ از مصدومیت مهلک تا گل تاریخی فوتبال بانوان – سایت تحلیلی اوقوپ نیوز


کلوئی کلی ۲۴ ساله در نیمه دوم بازی تیم ملی زنان انگلیس مقابل آلمان در فینال یورو ۲۰۲۲ وارد زمین شد و در دقیقه ۱۱۰ گل پیروزی را به ثمر رساند. از زمانی که اولین بازی خود را آغاز کرد، این دومین گل او برای انگلیس بود. در نوامبر ۲۰۱۸، اما این گل بزرگترین گل تاریخ انگلستان بود و به آنها کمک کرد اولین عنوان بزرگ خود را کسب کنند.

هواداران انگلیسی حتی از او خواستند که نخست وزیر بعدی شود! کلی برای همیشه به عنوان یک اسطوره انگلیسی شناخته می شود.

دختر 24 ساله ای که یک شبه قهرمان کشور شد/ از مصدومیت شدید تا تاریخی ترین گل فوتبال بانوان.

مسیر او به قله جالب‌تر است، زیرا او اخیراً از یک آسیب دیدگی بزرگ رباط صلیبی بهبود یافته است. مهاجم منچسترسیتی در ماه می ۲۰۲۱ از ناحیه زانوی راست آسیب جدی دید و تا آوریل از میادین دور بود. در نتیجه بازی های المپیک توکیو را از دست داد و این تیم در مرحله یک چهارم نهایی توسط استرالیا حذف شد. و در اوایل این ماه، کلی گفت که رسیدن به یورو تنها چیزی بود که او را در دوران توانبخشی امیدوار نگه داشت. او گفت: «سخت بود، اما می‌دانستم که از تلاشی که برای بهبودی انجام دادم سود خواهم برد. هدفم رسیدن به یورو بود و رسیدن به این هدف باعث می شود در شرایط سختی پیش بروم. اما الان اینجا هستم و به نظر می رسد زمان زیادی گذشته است. آن زمان‌ها سخت بود و تقریباً آن زمان‌ها بود، وقتی به زمین بازمی‌گردی همه آن چیزها را فراموش می‌کردی و فقط از اینکه به زمین برگشتی سپاسگزاری.»

کلی که قبل از پیوستن به آرسنال در آکادمی کوئین اسپارک رنجرز بود، در نوجوانی دو ساعت با قطار رفت تا با غول های شمال لندن تمرین کند. وقتی اولین گل خود را در ۱۷ سالگی در جام قاره ای در ژوئیه ۲۰۱۵ در مقابل واتفورد به ثمر رساند، پس از ۲۲ دقیقه، نشان داد که راه زیادی در پیش دارد. اما پس از به ثمر رساندن ۵ گل در ۱۶ بازی، به صورت قرضی به اورتون پیوست اما تافی ها قرارداد او را دائمی کردند. پس از چهار سال حضور در مرسی ساید، سیتی او را در سال ۲۰۲۰ جذب کرد و او از یک فصل اول تاثیرگذار در استادیوم آکادمی لذت برد. او در ۳۴ بازی ۱۶ گل به ثمر رساند تا سیتی قهرمان جام حذفی شود و همچنین توانست جایزه بهترین بازیکن فصل این باشگاه را نیز از آن خود کند.

دختر 24 ساله ای که بلافاصله قهرمان کشورش شد کیست؟/ از مصدومیت وحشتناک تا تاریخی ترین گل فوتبال بانوان.

کلی حتی در تیم سال PFA (انجمن فوتبالیست های حرفه ای) نام گرفت و در نوامبر ۲۰۲۰ برنده جوایز بهترین بازیکن زن فوتبال شمال غرب شد. با وجود مصدومیت، او در ماه فوریه قرارداد جدیدی تا سال ۲۰۲۵ امضا کرد.

اکنون همه نگاه ها معطوف به فصل ۲۰۲۲-۲۳ لیگ برتر بانوان است که از سپتامبر آغاز می شود و بدون شک به دنبال هدایت سیتی به اولین قهرمانی خود از سال ۲۰۱۶ خواهند بود.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=370163