کادیلاک در مقابل رولزرویس!این روزها بازار خبری مطبوعات خودروسازی آمریکا و البته دنیا به شدت درگیر کادیلاک سلست شده است. خودرویی که لقب لوکس ترین تاریخ صنعت خودروی آمریکا را به خود اختصاص داده است و بدون شک یک رویاپرداز تمام عیار است.

در جایی دیگر آن را مهم ترین رقیب رولزرویس و بنتلی نامیده اند و خلاصه از همه نام های مناسبی که می توان برای یک خودرو گرفت استفاده کرده اند.

Celestial در حال حاضر یک نمونه اولیه است، اما مدل تولیدی آن ممکن است در اوایل سال ۲۰۲۴ وارد بازار شود.

قیمت احتمالی Celestial حدود ۳۰۰۰۰۰ دلار است که حدود ۱۵۰۰۰۰ دلار گرانتر از گرانترین کادیلاک روز یعنی Escalade V است. این خودرو دارای خط تولید ویژه ای خواهد بود که برخلاف سایر محصولات کادیلاک با دست مونتاژ می شود. خط تولید مذکور در میشیگان واقع شده و ۸۱ میلیون دلار برای آن سرمایه گذاری شده است.

همانطور که مشاهده می کنید طراحی قسمت دماغه شبیه به کراس اوور لیریک است که قبلا در اینجا در گروه خودروی عصر ایران معرفی شده است. مفهوم طراحی این بخش شبیه به محصولات کلاسیک کادیلاک مانند الدورادو ۱۹۵۷ است تا روح اصلی برند را حفظ کند.

طراحی سریع برای افزایش شکوه این سدان انتخاب بسیار مناسبی است که زیبایی پروژه را افزایش داده است.

در داخل کابین یک هتل لوکس سیار در نوع خود قرار دارد. در کنسول جلو از صفحه نمایش منحنی ۵۵ اینچی استفاده شده که البته از فناوری چشمگیری برخوردار است و هر قسمت از آن برای سرنشینان مربوطه دیده می شود. به عنوان مثال، راننده نمی تواند تصویر را ببیند. صفحه نمایش مقابل سرنشین جلویی که در حین رانندگی در حال تماشای فیلم است این ویژگی از پرت شدن حواس راننده در حین رانندگی جلوگیری می کند.

برای ردیف عقب، دو صفحه نمایش لمسی وجود دارد که به زیبایی پشت صندلی های جلو قرار گرفته اند. سقف شیشه ای بهشتی را نیز به این عمارت اضافه می کنیم تا هماهنگی آن کامل شود. فناوری منحصر به فرد اولترا کروز کادیلاک نیز در اینجا استفاده می شود که یک سیستم خودران بسیار دقیق و قابل اعتماد است.

در مورد قسمت فنی اطلاعات دقیقی در دست نیست اما قطعا این خودرو بر پایه پلتفرم اولتیوم جنرال موتورز ساخته شده و حداقل ۵۰۰ کیلومتر کارکرد دارد و باید منتظر اطلاعات بیشتر باشیم.