کاهش ۳ میلیون تنی گندم وارداتی نسبت به سال گذشتهبه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، سید سعید راد با تاکید بر اینکه گندم استراتژیک ترین محصول غذایی کشور است و سیاست خودکفایی در تولید این محصول به معنای تامین امنیت غذایی در کشور است، افزود: با افزایش قطعی خرید حدود ۳ میلیون تنی گندم در سال جاری، واردات گندم در سال جاری بین ۲ تا ۳ میلیون تن کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید:

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه با توجه به عدم تامین نیاز داخلی گندم تولیدی در کشور و رسیدگی به ذخایر استراتژیک کشور، گفت: به همین دلیل بخشی از گندم مورد نیاز کشور از خارج تامین می شود. . ، با افزایش ۶۰ درصدی خرید تضمینی گندم و خرید حدود ۷ و نیم میلیون تن گندم از کشاورزان در واقع عمده نیاز سالانه کشور که حدود ۱۱ میلیون تن است در داخل تولید می شود. .

راد از آغاز کشت گندم در مناطق سردسیر شمال غرب کشور از جمله آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و کردستان خبر داد و خاطرنشان کرد: برداشت گندم کشور به پایان رسیده است اما برخی از مراکز خرید گندم از کسب و کار دولتی اطمینان خاطر دارند. شرکت. ایران در مناطق فعال و آماده حمل و خرید محموله های کشاورزان به هر میزانی که به این مراکز عرضه می کند.

انتهای پیام/