کثیف ترین کنفرانس تاریخ فوتبال


دو هفته از بازگشت هیجان فوتبال به تلویزیون ما و شروع لیگ های کشورهای مختلف می گذرد. فوتبالی که اعتدال و هیجان داشته باشد. حالا که فصل فوتبال شروع شده بد نیست از نتایج شگفت انگیز فصل گذشته صحبت کنیم. مثل یک بازی که ۹۵ گل داشت، بله ۹۵، در واقع ۹۳ گل در یک نیمه زده شد.

می پرسید آیا می توان در نیمه اول ۲-۰ ۹۵ گل زد تا تیم برنده نگران تفاضل گل نباشد؟ در پاسخ باید بگوییم بله. و نه در مسابقات محله شهر و روستا، بلکه در لیگ کشور که فدراسیون فوتبال هم دارد.

حالا صدای فدراسیون فوتبال سیرالئون هم آمده و گفته اند نتایج باورنکردنی ثبت شده در فوتبال این کشور مانند ۹۵-۰ و ۹۱-۱ را بررسی خواهند کرد.

برای افزایش تفاضل گل تا ۹۵ گل رقابت کنید

فوتبال سیرالئون شاهد اتفاقاتی بوده که واژه فوق العاده برای توصیف آن کافی نیست. نتایجی مانند بردهای ۹۵-۰ و ۹۱-۱. این دو دیدار شگفت انگیز در لیگ دسته دوم فوتبال سیرالئون برگزار شده است.

در بازی اول تیم کاهونلا رنجرز با نتیجه ۹۵ بر صفر حریف خود “لبومبو یونایتد” را شکست داد و در بازی دوم تیم “گلف اف سی” با نتیجه ۹۱ بر ۱ حریف خود “کوکیما لبنان” را شکست داد. دو دیداری که مطمئنا در کتاب های تاریخ فوتبال ثبت خواهد شد.

این نتیجه بسیار عجیب است حتی اگر توسط مقامات سیرالئون برعکس شود، عجیب ترین وقایع در جرگه به ​​یادگار خواهد ماند. جالب اینجاست که نتایج چشمگیر این دو بازی به خاطر اتفاقاتی است که در نیمه دوم هر دو بازی رخ داد. چرا که بازی اول “کاهونلا رنجرز” و “لبومبو یونایتد” با برتری دو بر صفر “کاهونلا” در نیمه اول به پایان رسید و دیدار “گلف اف سی” و حریفش برای آن پیروزی ۷ بر یک بود. تیم در پایان نیمه اول..

بدون شک فدراسیون ملی فوتبال اعلام کرده است که از وجود رقابتی در دو مسابقه که دو تیم برای افزایش تفاضل گل به مصاف یکدیگر می‌روند، اطلاع دارند، اما برای اینکه بدانند آن اتفاقات چند و چند و دقیقاً چگونه رخ داده است. افراد مقصر را پیدا کنید، باید تحقیق کند.

۴۱ گل مستقیم برای تغییر قهرمان!

ابتدای خرداد ماه سال جاری در سطح چهارم فوتبال آفریقای جنوبی که تیم های «ماتیاسی» و «تایگرز شیولانی» برای قهرمانی به مصاف هم می رفتند، دیدار آنها خبرساز شد. هفته گذشته «ماتیاسی» برای کسب عنوان قهرمانی نیاز به برد با اختلاف ۱۶ گل داشت و حریفش «ببرهای شیولانی» به تفاضل گل رضایت داشت و در صورت قهرمانی می توانست قهرمان شود اما ماتیاسی توانست. تا در روز پایانی با نتیجه ۵۹ بر ۱ به مقام قهرمانی دست یابد. بالاتر از حریف خود قرار بگیرید و قهرمان شوید!

در آن بازی عجیب از ابتدای نیمه دوم، چهار بازیکن زمین را ترک کردند و گفتند خسته هستند و تیمشان تنها با هفت بازیکن به بازی ادامه داد. با وجود هفت بازیکن بودن تیم نسامی، در جریان پیروزی پنجاه و نهم مقابل شاگردان ماتیاسی، ۴۱ گل توسط شاگردان نسامی به ثمر رسید!

پس از بررسی و اعلام کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال آفریقای جنوبی، مسئولان این باشگاه ها از ۵ تا ۸ فصل و مسئولان این رقابت ها ۱۰ فصل محروم شدند.

۱۴۶ گل در دو بازی صعود

در سال ۲۰۱۳ اتفاق بسیار عجیبی در لیگ نیجریه افتاد که در مجموع ۱۴۶ گل در دو مسابقه از خط دروازه گذشت! دو تیم فوتبال نیجریه برای صعود به لیگ دسته اول این کشور نیاز به اختلاف گل زیادی داشتند و در نهایت این دو تیم توانستند با نتایج شگفت انگیز ۷۹-۰ و ۶۷-۰ به برتری برسند و به دسته اول صعود کنند. تقسیم . از نیجریه

نکته جالب در بازی ۷۹-۰ این است که پلاتو فورس یکی از بازیکنان تیم برنده، ۷۲ گل از ۷۹ گل تیمش را به تنهایی به ثمر رساند. فدراسیون فوتبال نیجریه پس از پایان بازی اعلام کرد: این مایه شرمساری بزرگ برای فوتبال نیجریه است، تمامی بازیکنان و مسئولان چهار تیم و مسئولانی که در این توطئه دخیل بودند محروم خواهند شد.

۵۸ گل برای یک زندگی شگفت انگیز

در سال ۱۳۹۲ تیمی در لیگ جوانان استان ایران برای بقا باید آخرین بازی را با اختلاف ۵۶ گل می برد و در این بازی موفق شد با نتیجه ۵۸ بر ۱ حریف خود را شکست دهد! بنابراین این تیم با این برد شگفت انگیز که بعدها توطئه بودنش ثابت شد در لیگ جوانان منطقه ماندگار شد!

اتفاقی که آنقدر شگفت انگیز است که هیچ شکی در تبانی نمی گذارد و به عنوان یکی از بزرگترین و بدون شک معروف ترین همکاری های تاریخ فوتبال ایران شناخته می شود.

منبع: خراسان