کرونا در شرایط خطرناکی قرار داردبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، موید علویان درباره وضعیت کشور در سال گذشته گفت: پنجمین پیک کرونا در کشورمان فاجعه بود و در این موج روزانه به طور متوسط ​​۵۰۰ تا ۷۰۰ نفر از همکاران خود را از دست دادیم. اما خوشبختانه عملکرد دولت و شخص ریاست جمهوری این بود که پیشگیری از بیماری کرونا به یکی از اولویت های دولت تبدیل شد و علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، موضوع پیشگیری با تزریق واکسن های گسترده در مدت زمان کوتاهی نیز مطرح شد. مورد توجه قرار گرفت و واکسیناسیون با استفاده از واکسن های خارجی و تولید داخلی تسریع شد.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: با توجه به واردات زیاد واکسن به کشور در مدت کوتاهی، روند واکسیناسیون شتاب جدیدی به خود گرفت. وزارت بهداشت و همه دستگاه های ذیربط اعم از سپاه و بسیج، ارتش و شهرداری برای واکسیناسیون گسترده شهروندان بسیج شدند و شاهد بودیم که سیاست پیشگیری برای کاهش شیوع این ویروس در دستور کار قرار گرفت. در میان جمعیت زیاد و توصیه به رعایت پروتکل‌ها، رعایت نکات بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک، شستن دست‌ها، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از تجمع، تا پایان سال تعداد زیادی از افراد جامعه واکسینه شدند. در برابر کرونا؛ اگرچه ششمین پیک بیماری با سویه اومیکرون آغاز شد، اما همکاری مردم کشور برای انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل نقش خوبی در پیشگیری از موج ششم داشت تا اینکه ایران به یکی از نمونه های موفق تبدیل شد. برای مقابله با کرونا

علویان ادامه داد: اما تصور عمومی مبنی بر پایان یافتن ویروس کرونا و کاهش محدودیت ها و همچنین امتناع مردم از تزریق دوزهای تقویت کننده باعث شد کشور اکنون و زودتر از موعد وارد هفتمین پیک بیماری شود. اکنون دوباره در شرایط خطرناکی قرار داریم اما متاسفانه اقبال عمومی به تزریق دوزهای اضافی کم است و از طرفی به نظر نمی رسد وزارت بهداشت به تنهایی بتواند این وظیفه بزرگ را به سرانجام برساند. تشویق افکار عمومی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند سال گذشته از طریق آگاهی رسانه‌ای و تهیه محتوای مناسب ترغیب‌کننده امری مهم است و همه دستگاه‌های اجرایی کشور از جمله بسیج در کنار وزارتخانه قرار گیرند. سلامت با استفاده از توان بنیادهای بسیج و توان نهادی کشور مانند هلال احمر جمهوری اسلامی ایران روند واکسیناسیون عمومی در کشور به چندین برابر سرعت فعلی خواهد رسید و شاهد کاهش خواهیم بود. در آن تعداد بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از این بیماری.

انتهای پیام/