کشتن دختران جوان و عروس های قلابیپس از کشتن یک زن به تنهایی در یک خانه مسکونی، او دستگیر شد و به قتل اعتراف کرد، اما این پایان جنایت مرد افغان نبود.

او که مدعی کشته شدن دختر جوانی به دلیل بدهی ۱۰۰ میلیون تومانی بود، در تحقیقات به قتل همسرش در افغانستان نیز اعتراف کرد اما جنایات این مرد به همین جا ختم نشد. بررسی های بعدی نشان داد که این مرد افغان از طریق اینترنت با دختران دبخت آشنا شده و در نهایت اقدام به سرقت از آنها کرده است.

او خود را خواستگار معرفی می کرد و پس از تنظیم دوستی با قربانیانش، از آنها پول می گرفت. او حالا در تازه ترین مصاحبه اش ماجرای قتل همسرش و فرارش به ایران را تعریف کرده است.

ماجرای این پرونده هولناک به روز بیست و هشتم خرداد ماه امسال برمی گردد. در آن روز خبر قتل این زن به قاضی محمدتقی شعبانی، بازپرس ویژه قتل های پایتخت اعلام شد. این زن ۳۵ ساله در آپارتمانی در حوالی خیابان شهید نامجو با ضربات چاقو به گردنش کشته شد.

بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت و بازپرس جنایی به همراه تیم تحقیقاتی راهی محل شدند. صاحب خانه همان کسی بود که با جسد این زن در خانه اش روبرو شد و به پلیس خبر داد.

کشف جسد خونین

وی در تحقیقات به ماموران گفت: مدتی است که خانه ام را اجاره می دهم و هر روز. روز گذشته مرد جوانی به من زنگ زد و گفت می خواهم خانه ام را ۲۴ ساعته اجاره کنم، گفت با نامزدش از شهرستان برای انجام کاری به تهران می آیند.

برای همین خانه ام را اجاره کرد. قرار شد فردا ساعت ۱۲ خونه رو تحویل بدن. برای همین به خانه ام آمدم تا آن را بگیرم. اما کسی جواب نداد. با همان شخص تماس گرفتم اما تلفنش خاموش بود. هر چقدر صبر کردم بی معنی بود. به همین دلیل به پلیس و آتش نشانی اطلاع دادم. وقتی وارد خانه شدیم، جسد زن جوانی را روی زمین دیدیم.

بررسی های بعدی نشان داد اموال، گوشی و طلاهای این زن به سرقت رفته و حدود ۱۰ ساعت از مرگ وی می گذرد. به همین دلیل مأموران پلیس بلافاصله به دوست پسر این زن مشکوک شده و او را تعقیب کردند.

تحقیقات نشان داد که این مرد تبعه افغانستان است و در ساختمان ها کار می کند. او مکان دائمی برای زندگی نداشت. به همین دلیل مأموران پلیس به شیوه ای دیگر برای دستگیری او آمدند و از طریق یکی از افرادی که او می شناخت با او قرار گذاشتند.

این قرار به بهانه جستجوی شغل پردرآمد با مظنون تنظیم شده است. سرانجام این جوان دستگیر و توسط دادگاه و پلیس مورد بازجویی قرار گرفت.

اولین اشتباه را بپذیرید

این جوان افغان در مصاحبه با اعتراف به قتل این دختر گفت که او را به خاطر آرزوی ۱۰۰ میلیون تومانی خود کشته است.

در همان زمان با انجام تحقیقات تکمیلی مشخص شد که متهم کلاهبرداری است که در اینترنت با دختران خوش شانسی آشنا شده و خود را عاشق معرفی کرده اما پس از طرح دوستی با قربانیان خود اقدام به سرقت از آنها کرده است.

متهم ۳۲ ساله به صورت غیرقانونی در ایران زندگی می کرد. او گفت که پس از آشنایی با دختران و زنان، بارها برای اجرای طرح اخاذی مکرر خود وانمود به ایرانی بودن کرده است. این مرد در خصوص جزئیات قتل این دختر گفت: حدود ۷ ماه پیش از طریق اینترنت با مقتول آشنا شدم و قرار بود با هم ازدواج کنیم.

فکر می کرد من ایرانی هستم. چون تظاهر به ایرانی بودن می کردم اما وقتی تصمیم به ازدواج گرفتیم حقیقت را به او گفتم.

به او گفتم که من نگهبان و نگهبان ساختمان هستم و اقامت من در ایران غیرقانونی است. وقتی صداقت من را دید مخالفتی نکرد. من قصد کشتن او را نداشتم و واقعاً می خواستم با او ازدواج کنم. اما پولم را پس نداد. به همین دلیل با او درگیر شدم.

ماجرا از این قرار بود که به دلیل نداشتن اقامت قانونی نمی توانستم حساب بانکی داشته باشم. به همین دلیل تمام پولی را که به دست آوردم به حساب مقتول واریز کردم. ۱۰۰ میلیون تومان ظرف ۷ ماه به حسابش واریز کردم اما پولم را پس نداد».

روایت قتل دوم

این مرد ادامه داد: روز حادثه می خواستم با او صحبت کنم تا پولم را پس بگیرم. اما او مطلقاً از این پول امتناع کرد. من هم وقتی دیدم می خواهد پولم را بگیرد عصبانی شدم و با هم دعوا کردیم. من هم زدمش و دویدم. مقتول یک سال پیش برای کار به تهران آمده بود و در یک خوابگاه خصوصی زندگی می کرد.

او به دلیل اعتیاد همسرش را طلاق داده بود و برای تامین مخارج زندگی خود و فرزندانش در تهران مشغول به کار بود. در مورد دختران دیگر هم باید بگویم که در این ۴ سالی که در ایران هستم با دختران و خانم ها آشنا شدم. اما قصد من اخاذی نبود. خیلی دلم میخواست باهاشون ازدواج کنم اما هر بار اتفاقی می افتد و این ازدواج از هم می پاشد.”

تحقیقات در این پرونده ادامه داشت تا این که این مرد به جرم دیگری اعتراف کرد. وی این بار به قتل همسرش در استان کاپیسا افغانستان اعتراف کرد و در مورد این جنایت گفت: ۶ ماه بود که با یکی از دختران روستایمان ازدواج کردم.

ما هیچ مشکل بزرگی بین خود نداشتیم. اما یک روز وقتی به خانه آمدم احساس کردم کسی است. من هم نتونستم تحمل کنم. عصبانی شدم و او را کشتم. پس از این قتل خانواده همسرم خانه ام را در روستای نجلا به آتش کشیدند. من هم ترسیدم و به ایران فرار کردم».

با اعتراف مجرم به جرم دوم، بازپرس دادسرای امور جنایی شعبه دهم تهران دستور احضار خانواده همسرش در ایران را صادر کرد. در حال حاضر تحقیقات پلیس درباره جنایات احتمالی این مرد افغان ادامه دارد.