کشف جدید نشان می دهد که اولین نمونه هنر در جهان چه چیزی است


اخبار – اتکا ، نیویورک – یک همکاری بین المللی قدیمی ترین اثر هنری را شناسایی کرده است ، دنباله ای از دست و ردپای کشف شده در فلات تبت.

آثار چاپ شده از اواسط دوره پلیستوسن ، بین 169،000 تا 226،000 سال پیش – سه تا چهار برابر قدیمی تر از نقاشی های غارهای معروف در اندونزی ، فرانسه و اسپانیا است.

برای پاسخ به این س “ال که “آیا هنر است؟” تیم به توماس اوربان ، دانشمند تحقیق در کالج علوم و هنرها در دانشگاه کرنل مراجعه کرد.

س Theال این است: این به چه معناست؟ چگونه این تصاویر را تفسیر می کنیم؟ آنها به وضوح تصادفی قرار نگرفته اند. ” “هیچ بیانیه سودمندی در این مورد وجود ندارد. بنابراین ، آنها چیست؟ زاویه من این بود ، آیا می توانیم این را یک رفتار هنری ، یک رفتار خلاقانه ، چیزی واضح انسانی بدانیم. نکته جالب این است که خیلی زود است. ”

مشارکت اوربان با این گروه از تلاش های مستمر وی برای مطالعه ردپای انسان و حیوانات در پارک ملی وایت سندز در نیومکزیکو به عنوان راهی برای درک رفتار اجداد بشر ناشی شد. یکی از همکاران اوربان در مورد آن کار ، متیو بنت با دانشگاه بورنموث ، بخشی از اولین تیمی بود که در مورد “پانل هنری” که در یک صخره صخره ای در Quesang در فلات تبت در سال 2018 پیدا شد ، تحقیق کرد.

مجموعه ای از پنج اثر دست و پنج رد پای متقارن در تراورتن ، سنگ آهک آب شیرین که توسط چشمه آب گرم مجاور ته نشین شده بود ، مهر و موم شد و سپس با گذشت زمان سفت شد.

این واقعیت که پنل شامل اثرات دستی است ، یک اشاره دارد. در حالی که ردپاها در پرونده بشر رایج است ، اثر انگشت بسیار نادر است. حضور آنها تابلوی تبتی را با سنت هنر آهیانه ای – یعنی هنری که غیرقابل حرکت است – متصل می کند که با استفاده از شابلون دستی روی دیوارهای غار مشخص می شود.

همکاران اوربان از داده های سری اورانیوم برای تعیین زمان ایجاد پانل هنری استفاده کردند. او فرض کرد کودکی که ردپاها را ایجاد کرده حدود 7 سال داشته و کودکی که اثر انگشت را ایجاد کرده است حدود 12 سال داشته است.

اما مهمتر از سن هنرمندان ، مسئله در نوع خود است. همو ساپینز کیست؟ آدمک منقرض شده؟ یکی از نظریه ها ، بقایای اسکلتی اخیر در فلات پیدا شده است ، این است که آنها دنیسووان بودند ، گروهی اسرارآمیز از خویشاوندان نئاندرتال باستانی.

حل این مشکل برای محققان به همان اندازه دشوار است ، که هیچ تاریخ گذاری اورانیوم هرگز آن را تنظیم نمی کند: هنر چیست؟

اوربان گفت: “این بچه های جوان این رسانه را دیدند و آن را عمداً تغییر دادند.” “ما فقط می توانیم فراتر از این حدس بزنیم. این می تواند نوعی اجرا باشد ، یک نمایش زنده ، مانند این که شخصی می گوید:” به من نگاه کن ، من روی این ردپاها اثر دست خود را گذاشتم. “

این پروژه توسط دیوید ژانگ از دانشگاه گوانگژو با همکاری محققان دانشگاه بورنموث ، دانشگاه شیان جیاوتونگ ، دانشگاه آموزش هنگ کنگ ، موسسه زمین شناسی و دانشگاه مینه سوتا هدایت شد.

این مقاله ، “اولین هنر آهیانه ای: آثار و دستهای هومینین از پلیستوسن میانی تبت” ، در Science Bulletin منتشر شده است.

برای اطلاعات بیشتر ، این داستان کرنل کرونیکل را ببینید.

-30-دیدگاهتان را بنویسید