یک کودک زنده در یک جعبه کفش پیدا شد


فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان از پیدا شدن نوزادی در کنار سطل زباله در یکی از خیابان های شهر زاهدان خبر داد.

سرهنگ محمود سعادتی گفت: در پی تماس یکی از نظافتچیان شهرداری زاهدان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و اعلام پیدا شدن نوزادی در حوالی سطل زباله در یکی از خیابان های شهر، ماموران کلانتری به محل اعزام شدند.

وی گفت: با وجود حضور ماموران در محل و در تحقیقات میدانی مشخص شد رفتگر محله که در حال جمع آوری زباله های شهری بود، متوجه صدایی از داخل جعبه کفش که در نزدیکی سطل زباله قرار داشت، می شود. جعبه را باز کرد ، او نوزاد را در پارچه قرمز پیچیده شده پیدا کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان با اشاره به سلامت جسمانی این کودک خاطرنشان کرد: کودک رها شده برای اقدامات بیشتر و شناسایی والدینش به بهزیستی استان تحویل داده شد.

در ماه‌های اخیر موارد متعددی از نوزادان رها شده، نزدیک سطل‌های زباله یا مکان‌های دیگر در شهرهای مختلف گزارش و منتشر شده است. معروف ترین آنها که احساسات عمومی را بسیار جریحه دار کرد نوزادی بود که در نازی آباد تهران به سطل زباله انداخته شد و مردم او را پیدا کردند و به بیمارستان رساندند.

پس از انتشار این خبر، سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که بیش از ۱۷ هزار خانواده برای پذیرش این کودک اقدام کرده اند و در انتظار سازمان بهزیستی هستند.