۷ ترفند جالب در گوشی های اندرویدی که نمی دانستیدبا قدرتمندتر شدن گوشی های هوشمند اندرویدی، وظایف زیادی به آنها محول شده است و بازی های زیادی را در عرصه فناوری برای ما انجام می دهند. به عنوان مثال می توانید از دوربین دیجیتال، پخش کننده MP3، ناوبری GPS، چراغ قوه و موارد دیگر استفاده کنید، نیازی به خرید تجهیزات اصلی مربوط به هر یک از این کاربران ندارید.

از طرفی کافی است به یک فروشگاه اپلیکیشن شخص ثالث مانند گوگل پلی استور بروید و اپلیکیشن های مورد نیاز را در کنار قابلیت های گوشی به ترکیب اضافه کنید تا قدرت این گوشی های کوچک افزایش یابد.

با این مقدمه، اجازه دهید برخی از روش هایی را که خودمان برای کارآمدتر کردن تلفن همراه شما از همیشه استفاده می کنیم، با شما به اشتراک بگذاریم.

۱. جستجوی صوتی با صفحه خاموش

همه این را نمی‌دانند (و همه توانایی فعال کردن آن را ندارند)، اما برخی از تلفن‌های اندرویدی به شما امکان جستجوی صوتی و کلمه کلیدی «OK Google» را حتی زمانی که صفحه نمایش خاموش است را می‌دهند. اکثر گوشی ها قابلیت جستجو از هر صفحه ای را در زمانی که صفحه نمایش روشن است را دارند، اما تنها چند گوشی با قابلیت گوش دادن خاص می توانند حتی زمانی که صفحه نمایش خاموش است جستجو کنند.

برای اینکه بفهمید گوشی شما می‌تواند این کار را انجام دهد، به تنظیمات Google > جستجو > صدا > OK Google Detection > بروید و آن را همیشه روشن بگذارید. اما به یاد داشته باشید که ابتدا باید به گوگل بیاموزید که صدای شما را تشخیص دهد (گزینه هایی برای این کار در صفحه تنظیمات صدا موجود است). گوشی هایی که از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند، به جای گزینه «همیشه روشن»، گزینه «Any Screen» را خواهند داشت.

۲. تلفن گم شده خود را از راه دور قفل یا پاک کنید

هیچ چیز بدتر از از دست دادن تلفن همراه شما نیست، اما اینکه بدانید کسی می تواند به داده های شما دسترسی داشته باشد. این نه تنها غم انگیز است، بلکه کاملاً خطرناک است.

آیا می دانستید گوگل یک ویژگی عالی به نام Android Device Manager دارد که به شما امکان می دهد گوشی خود را در صورت گم شدن ردیابی و مدیریت کنید؟ پس در اسرع وقت به قسمت تنظیمات رفته و این امکان را فعال کنید.

۳. برنامه های اندروید را به کارت SD منتقل کنید

همیشه بهتر است برنامه های اندروید را روی کارت SD نصب کنید. با این حال، اگر برنامه را روی گوشی خود نصب کرده باشید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ نگران نباش! تلفن های اندروید راهی را ارائه می دهند که از طریق آن می توانیم برنامه های خود را به کارت SD منتقل کنیم.

برای انتقال برنامه ها به کارت SD، این مراحل را دنبال کنید: به تنظیمات > تنظیمات برنامه > مدیریت برنامه > بروید و برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این مرحله، گزینه “انتقال به کارت SD” را مشاهده خواهید کرد.

۴. دسترسی آسان به رمز عبور

وقتی وارد کروم می‌شوید، وقتی یک تب جدید را راه‌اندازی می‌کنید، گزینه Recent Tabs را در پایین سمت راست می‌بینید. روی آن ضربه بزنید تا مخاطبینی را ببینید که در دستگاه‌های دیگری که برای ورود به سیستم استفاده کرده‌اید باز هستند و به سرعت به هر یک از آنها دسترسی پیدا کنید. اگر نمی توانید رمزهای عبور با این اطلاعات را پیدا کنید، فقط این اطلاعات را با دقت از بخش راهنمای گوگل مرورگر خود بخوانید.

۵. اگر گوشی گم شد، روش زیر را امتحان کنید

این روش توصیه خوبی برای افرادی است که تمایل دارند وسایل خود را در جای خود نگه دارند یا برای کسانی که عادت بدی به گذاشتن گوشی خود روی میز رستوران دارند. اگر تلفن شما گم شده است و مشکوک هستید که شخصی آن را گرفته است، می توانید پیامی را روی صفحه قفل قرار دهید که به یاب تلفن خود بگویید چگونه با شما تماس بگیرد.

اگر قبلاً گوشی خود را گم کرده‌اید، می‌توانید با Android Device Manager به آن دسترسی داشته باشید، اما این گزینه می‌تواند از قبل به عنوان یک اقدام امنیتی انجام شود. برای افزودن شماره تلفن، ایمیل یا دستورالعمل‌های بازگشت، به تنظیمات > امنیت > پیام صفحه قفل بروید.

۶. گوشی را ساده کنید

گاهی اوقات جستجو در لیست مخاطبین خود برای برقراری تماس کمی بیشتر از آن چیزی است که می خواهید انجام دهید. بنابراین یک دکمه شماره گیری سریع را به صفحه اصلی خود اضافه کنید تا تماس با مادر یا پیتزا فروشی در جاده آسان شود.

برای افزودن یک عدد، روی صفحه اصلی خود و جایی که می خواهید آن را اضافه کنید، فشار دهید و نگه دارید. یک منو نمایش داده خواهد شد. از آنجا، Shortcuts، سپس Contacts را انتخاب کنید و به پایین بروید تا شماره ای را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید.

۷. اسکنر اسناد

در روزهای اولیه ثبت و دیجیتالی کردن عکس‌ها، برای نگهداری اسناد فیزیکی و دیجیتالی به رسید نیاز داشتید. اما در حال حاضر، می توانید از دوربین هوشمند خود به عنوان یک اسکنر موقت استفاده کنید. اگرچه کیفیت خیلی خوب نیست، اما این روند بسیار ساده تر است. بنابراین اگر می خواهید از گوشی خود به این روش استفاده کنید، چندین گزینه وجود دارد.

شما به سادگی می توانید یک سند را بردارید و آن را به عنوان یک تصویر ذخیره کنید، در حالی که Google Drive می تواند اسکن ها را به فایل های PDF تبدیل کرده و متنی را که در آنها وجود دارد را بخواند. مانند CamScanner و Evernote عالی هستند.

منبع: آی تی ایران