۱۰ خودروی مهم هیوندای


هیوندای در حال حاضر یکی از خودروسازان پیشرو در جهان است و به پیشرفت سریع خود ادامه می دهد. یکی از استراتژی های کلیدی این شرکت کره ای عرضه برند جنسیس است که هم اکنون محصولات لوکس خود را در بازارهای بین المللی عرضه می کند.

طی دهه گذشته، هیوندای مجموعه ای از محصولات مفهومی را معرفی کرده است که گواه توانایی آن در تصور آینده بازار خودرو است و البته بسیاری از آنها به خط تولید انبوه نیز متصل هستند.

هیوندای سانتا

هیوندای سانتا کروز / ۲۰۱۵

این پیکاپ در جریان نمایشگاه خودروی دیترویت در آمریکا معرفی شد و در آن زمان طراحی بسیار تهاجمی را ارائه کرد که آن را هدف محافل خودرویی قرار داد. البته نسخه تولید انبوه آن تفاوت های مهمی با کانسپت سانتا کروز دارد. به گفته گروه کارشناسی، نمونه تولید انبوه از نظر ساختار ضعیفتر از نمونه مفهومی بود.

هیوندای ساکت است

هیوندای آرام ۱۹/سال ۲۰۱۹

در نمایشگاه خودرو لس آنجلس معرفی شد. خودروی موتور وسط که از ظاهرش مشخص است برای پیست و سرعت طراحی شده بود. هیوندای ۷ سال را صرف پرورش این نوزاد درخشان کرد. موتور ۲ لیتری توربوشارژ آن ۳۹۰ اسب بخار قدرت دارد و به گیربکس ۶ سرعته متصل می شود.

هیوندای پونی

هیوندای پونی / سال ۲۰۲۱

استفاده از نام پونی به سال ۱۹۷۵ برمی گردد و طراحی مدرن این خودرو مشابه این محصول از سال های دور خطوط تولید هیوندای بوده است. چراغ‌های LED، یک خودروی تمام الکتریکی و بسیاری از فناوری‌های مدرن از دهه هفتاد وارد این بازسازی شده‌اند.

هیوندای گرنجر

هیوندای گرنجر / سال ۲۰۲۱

این یک بازسازی کلاسیک مانند هیوندای پونی است. ریشه این محصول به اواسط دهه ۸۰ میلادی بازمی گردد.این خودرو در سی و پنجمین سالگرد برند گرنجر معرفی شد و از موتور الکتریکی و کابینی با طراحی رترو بهره می برد.

هیوندای HND

هیوندای HND-9 / 2013

شبیه جنسیس کوپه است که در بازار ایران به خصوص در گروه جوانان طرفداران زیادی دارد. موتور ۳.۳. این لیتری مفهومی ۳۶۲ اسب بخار قدرت دارد، اما هرگز به خط تولید انبوه نزدیک نشده است.

هیوندای آران

هیوندای آران ۲۲/ سال ۲۰۲۲

این خودرو بسیار نزدیک به هیوندای آیونیک ۶ است اما با نماد N و جزئیات اسپرت معرفی شد. پیشرانه الکتریکی و ۵۷۷ اسب بخار قدرت آن را به یک جنگنده کامل تبدیل کرده است.

پروفسور هیوندای

حرفه هیوندای / سال ۲۰۲۰

معرفی این هیوندای در سال ۲۰۲۰ دلایل مهمی را برای تولد مدل تولید انبوه آیونیک ۶ بیان کرد.با وجود اینکه نزدیک به ۲ سال از معرفی Professi می گذرد، کارشناسان معتقدند این خودرو به بخشی از تاریخ هیوندای تبدیل خواهد شد.

10 خودروی مهم هیوندای

هیوندای آران ۳۰/۲۰۱۶

یکی دیگر از کانسپت های داغ هیوندای که در سال ۲۰۱۶ بر اساس هاچ بک i30 ساخته شد. این محصول در نمایشگاه خودرو پاریس معرفی شد. در بخش موتور از مدل ۲ لیتری توربوشارژ با ۳۷۵ اسب بخار استفاده می کند.

هیوندای N

هیوندای N 2025 ویژن گرن توریسمو / ۲۰۱۵

یک ابرخودروی کره ای با نشان هیوندای و موتوری که ۸۷۲ اسب بخار قدرت دارد.این محصول مفهومی رکورد صفر تا ۹۶ کیلومتر را در کمتر از ۳ ثانیه به ثبت رسانده است.

هیوندای N ویژن

هیوندای انویژن ۷۴ / سال ۲۰۲۲

جدیدترین خودروی مفهومی معرفی شده توسط هیوندای است که طراحان آن توجه ویژه ای به محصولات کلاسیک به ویژه خودروی کوپه پونی داشته اند. درایو یک سیستم تکنولوژیکی با حضور یک پیل سوختی هیدروژنی و دو موتور الکتریکی است که خروجی آن ۶۷۱ اسب بخار است.