۱۶ تن بمب علیه مردم غزه در روز اول حمله – پایگاه خبری تحلیلی افوگ


روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در خبر خود نوشت در اولین روز از حملات این رژیم به نوار غزه که از ساعت ۱۶:۱۶ (به وقت محلی) روز جمعه (دیروز/۱۴ مرداد) برای کشته شدن «تیسیرال» آغاز شد. جباری، فرمانده کل جهاد اسلامی. ۱۴ هدف مرتبط با جهاد اسلامی هدف قرار گرفت و ۱۶ تن بمب و مهمات استفاده شد.

این روزنامه در ادامه اعلام کرد که ارتش اسرائیل از هواپیماهای جنگی و تانک برای حمله به ۲۴ نقطه و همچنین پهپادها برای هدف قرار دادن سلول های مرتبط با جهاد اسلامی استفاده شده است.

یدیعوت همچنین مدعی شد که گنبد آهنین در ۹۰ درصد موارد قادر به رهگیری موشک های شلیک شده از نوار غزه بوده است.

گروه های مقاومت فلسطین روز گذشته در پاسخ به حملات دولت انتقالی صهیونیستی به نوار غزه، محله های شهرک نشینان صهیونیست در غزه و جنوب تل آویو را هدف حملات موشکی قرار دادند.

سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که تل آویو و شهرهای مرکزی فلسطین اشغالی و غزه هدف بیش از ۱۰۰ موشک قرار گرفتند.

روز گذشته که حملات راکتی انتقام جویی مقاومت فلسطین افزایش یافت، شهرداری تل آویو شهرک صهیونیست نشین را افتتاح کرد.

رژیم صهیونیستی نیز از ترس پاسخ موشکی مقاومت فلسطین تصمیماتی اتخاذ کرد که عبارتند از: بستن سواحل و پارک های عسقلان، تغییر مسیر پرواز از فرودگاه بن گوریون، اعمال محدودیت برای کار و آموزش تا ۸۰ کیلومتری شرق و شمال این کشور. نوار غزه و حتی تل‌آویو افتتاحیه محل اقامت و حالت آماده به کار سیستم گنبد آهنین.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=370323