۲ اثرات خواندن بر مغز مطالعه را جدی بگیرید!چی؟ آیا می دانید چرا روبرتو بولانیو خواندن را با همه این چیزها مقایسه می کند؟ پاسخ ساده است، زیرا تنها با خواندن کتاب قادر خواهید بود تمام این موقعیت ها را احساس کنید.

وقت آن است که فضای احساسی را رها کنیم و به موضوع اصلی خود بازگردیم. به طور کلی، مطالعه و یادگیری می تواند تأثیر مثبتی بر عملکرد مغز شما داشته باشد.

تاثیر خواندن بر اتصالات عصبی مغز

وقتی این مقاله در مورد هوش پیشرفته ایرانی ها را می خوانید، مغز شما مدام در حال نوشتن و تجزیه و تحلیل کلمه به کلمه مطالبی است که می خوانید. در نتیجه دنباله ای از کلمات یا بهتر بگوییم دنباله ای از کدها در ذهن شما ایجاد می شود. اعداد رمزی که با شنیدن هر یک از آنها، دستور می تواند توسط مغز به سایر قسمت های بدن شما منتقل شود. حال، هرچه این سیستم رمزگذاری بهتر و قوی‌تر باشد، پیام سریع‌تر منتقل می‌شود. بنابراین، به این ترتیب، اتصالات مغزی در مغز شما سریعتر خواهد بود. اگر می خواهید بدانید که در کجا می توان این را در زندگی شما اعمال کرد، حتما مورد دوم را بخوانید.

برای درک بهتر این موضوع، گوینده‌ای را تصور کنید که بدون نسخه در مورد موضوعی خاص سخنرانی می‌کند و فقط سرفصل‌ها را می‌داند. در واقع، هر چه این فرد دایره لغات بیشتری داشته باشد، احتمال بیشتری دارد که سخنرانی را با موفقیت انجام دهد. دلیل اصلی این است که او می تواند پیام خود را سریعتر و دقیق تر به مخاطبان خود منتقل کند.

تقویت منطق و بهبود تصمیم گیری

هوش آبی بخشی از هوش هیجانی است که به ما کمک می کند در موقعیت های حساس و زمانی که با مشکل مواجه می شویم راه حل هایی پیدا کنیم. تحقیقات نشان داده است که مطالعه به طور کامل به طور مستقیم بر بخشی از مغز ما تأثیر می گذارد که ذهن آب در آن قرار دارد. این بدان معناست که افرادی که عمدا مطالعه می کنند می توانند تصمیمات عاقلانه تری نسبت به دیگران بگیرند. اما دلیل اصلی این امر چیست؟

نکته اینجاست که خواندن با تمام تاثیراتی که بر مغز شما می گذارد، مهمترین هدیه را به شما خواهد داد، این ارزشمندترین هدیه چیزی جز تفکر انتقادی نیست. تفکر انتقادی به شما می آموزد که هر چیزی را به راحتی باور نکنید و نپذیرید، در مواجهه با شرایط سخت و دشوار بتوانید تصمیمات خوبی بگیرید و با چشمان باز وقایع و موقعیت ها را مشاهده و تحلیل کنید.

انتهای پیام/