۲ گزینه جدید نیمکت نشینی استقلال مشخص شد – پایگاه خبری تحلیلی افق


روند جذب سرمربی جدید استقلال برای هواداران این تیم حکایت طولانی داشته است. جدایی فرهاد مجیدی هواداران این تیم را شوکه کرده است و مسئولان باشگاه در تلاش هستند تا در نهایت یکی از گزینه های متعدد را برای نشستن روی نیمکت آبی ها انتخاب کنند.

جواد نکونام انتخاب اول مصطفی آجورلو بود که در نهایت تصمیم گرفت در تیمش بماند و پیشنهاد استقلال را رد کرد. رضا عنایتی نیز جلسه ای با مدیران باشگاه داشته و هنوز مشخص نیست که پاس آجورلو برای حضور سرمربی هواداران فصل گذشته در جمع آبی ها چه خواهد بود.

با این حال فشارها و اعتراضات هواداران استقلال باعث شده تا رهبری این باشگاه گزینه خارجی را انتخاب کند. مذاکرات با چند مربی که از سوی داوران مختلف مشخص شده اند، از چند روز پیش آغاز شده و نامه های مختلفی درباره نیمکت این تیم به گوش می رسد که حالا چند مربی از ترکیه را جدی ترین گزینه استقلال معرفی می کند.

ارتغرل ساغلام محبوب ترین انتخاب آجورلو است

سرمربی فعلی تراکتورسازی که در پایان قراردادش با تبریزی همچنان در شرایط بحرانی این تیم به سر می برد یکی از گزینه های آبی پوشان است. در واقع این خود آجورلو بود که پای سلامتی خود را در دوران مدیریت تراکتورسازی برای فوتبال ایران باز کرد و رابطه بسیار خوبی با این مربی ترکیه ای دارد.

ساغلام که سابقه هدایت تیم های بزرگ ترکیه مانند کایسری اسپور و بشیکتاش را در کارنامه دارد، پس از جدایی از تراکتورسازی و سپس بازگشت به فوتبال ایران در لیگ گذشته و هدایت این تیم در ۱۰ بازی اخیر در تبریز، سامسون اسپور را ترک کرد.

سرمربی سابق تیم ملی ترکیه در رادار استقلال

ارسون جانال نام دیگری است که گفته می شود در لیست مدیران استقلال قرار دارد. او برای آخرین بار هدایت تیم ملی ترکیه را برعهده داشت و آخرین بار در سال ۲۰۰۴ روی نیمکت آنتالیا اسپور نشست و سرانجام در مهرماه سال گذشته با سرمربیگری نوری آهین از این تیم کنار گذاشته شد.

ارسون جانال نیز در سه مرحله مختلف ترابزون اسپور و در دو مرحله هدایت فنرباغچه را بر عهده داشتند. او در سال ۲۰۱۴ با فنرباغچه قهرمان لیگ برتر ترکیه شد که این تنها موفقیت سرمربی ترکیه ای است.

پاسخ به رد گونش گونش معروف به استقلال

البته شنول گونش در کنار فاتح تریم، شناخته شده ترین نامه مربیان ترک در فوتبال ایران است. نام گونس که بازی های تیم ملی ترکیه او در سر فوتبالدوستان ثبت شده بود نیز در لیست مصطفی آجورلو قرار داشت اما این مربی پیشنهاد آبی ها را رد کرد.