۳۰ میلیون وام ثبت نام مدارس


تسنیم نوشت: شهریه ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی مدارس غیردولتی پایه اول ابتدایی که دیگر توان پرداخت آن برای هر خانواده ای را ندارد، این سوال را به وجود می آورد که چرا این خانواده به صورت خودکار ۴۰ میلیون تومان شهریه دریافت می کند؟ سال تحصیلی ؟! چه کار خاصی در این مدارس انجام می دهند؟!

شکاف طبقاتی که در حوزه اجتماعی مشهود است، مدارسی را نیز تحت تاثیر قرار داده است، جایی که آموزش تنها فرصت اجتماعی شدن و دستیابی به آینده ای متفاوت برای کودکان فقیر است.

امروزه روش آموزش و یادگیری کودکان قوی ترین و ثروتمندترین جامعه با کودکان مردم عادی متفاوت است و مدارس استثنایی از طریق خدمات آموزشی ویژه و فعالیت های فوق برنامه موفقیت آنها را ممکن و تضمین می کند. برای آنها.

بسیاری از مربیان معتقدند که باید «برابری» اجتماعی در زمینه آموزش وجود داشته باشد، به این معنی که همه دانش‌آموزان باید فرصت‌های برابر برای رشد استعدادها و مهارت‌های خود در آموزش داشته باشند.

در کنار مدارس استثنایی اعم از مدارس غیردولتی گرفته تا انواع مدارس دولتی خاص مانند شاهد، سمپاد و … شرایطی فراهم شده است که بتوان آموزش باکیفیت را به عنوان یک کالا خریداری کرد و اگر خانواده ها به دنبال بهترین آموزش برای خود باشند. کودک. برای پرداخت.

این در حالی است که نظام آموزشی کشور نه تنها در ارائه آموزش رایگان بلکه در ارائه کیفیت نیز کوتاهی کرده است و یکی دو تا «کیفیت – شهریه» جایگزین اصل «کیفیت ۳۰» شده است.

نظام کلاسی در کشور و محرومیت مدارس دولتی در شرایطی امری عادی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان وزارت آموزش و پرورش فرمودند: کیفیت و کیفیت مدارس دولتی در کشور. شرایط تحصیل باید به گونه ای باشد که دانش آموزان آن را احساس نکنند، با حضور در این مدارس کمتر در آزمون ورودی قبول می شوند و ممکن است خانواده ها احساس کنند که فرزندان خود را به سرپناه بی خانمان می فرستند.

وام ۳۰ میلیونی برای پیوستن به مدارس خصوصی

در این گزارش به آموزش و پرورش مدارس غیردولتی پرداخته ایم که با توجه به تورم در بافت اقتصادی-اجتماعی رشد چشمگیری داشته و پرداخت این مالیات دیگر برای هر خانواده امکان پذیر نیست و کار ادامه یافته است. تا جایی که احمد محمودزاده; رئیس سازمان مدارس غیردولتی اعلام کرد: کمک هزینه تحصیلی تا سقف ۳۰ میلیون تومان از طریق بانک های قرض الحسنه به خانواده های دانش آموزی تعلق می گیرد.

۳۵ میلیون درس برای کلاس اول

برخی از شهریه های دریافتی مدارس غیردولتی که متأسفانه جزو مدارس ارتدکس منطقه نیست، از ۱۶ میلیون تومان تا پایه اول ابتدایی است و به ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومان می رسد!

همچنین برخی از مدارس به دلیل خدمات تخصصی تر مانند استخر، برای کلاس اول ابتدایی ۳۸ میلیون تومان شهریه دریافت می کنند!

البته این فقط حکایتی از دروس مدارس غیردولتی برای پایه اول دبستان در مناطق مرکزی پایتخت است، تعداد دروس در مناطق و همچنین مدارس متوسطه بیشتر خواهد بود. مدرسه

۴۳ میلیون درس; آنها چه کار می کنند ؟!

مثلا خانواده های معترض به شهریه دبیرستان می گویند: برای یک سال تحصیلی ۴۳ میلیون تومان شهریه می گیرند! آنها چه کار می کنند ؟! اگر دانش آموزی مشکل دارد، باز هم باید برایش معلم پیدا کنیم.

۲۵ میلیون برای پیش دبستانی

همچنین در دوره پیش دبستانی طبق نظرسنجی که از یکی از مدارس غیردولتی غرب تهران داشتیم، تقریباً ۲۵ میلیون گوجه فرنگی شهریه دریافت می کنند.

مادری که می خواهد فرزندش را در کلاس اولی در مدارس غیردولتی ثبت نام کند، می گوید: دریافت شهریه ۳۰ میلیون تومانی و فقط ادعای «معلم خوب داریم»!

باید به مدارس غیردولتی برویم

تا اینجا فقط روایتی از آمار شهریه مدارس غیردولتی است و ماجرا وقتی عجیب می شود که می گوییم برخی از خانواده ها به دلیل وضعیت بد مدارس دولتی به مدارس غیردولتی نقل مکان می کنند و ممکن است نتوانند. مالیات می دهند، اما می گویند راهی ندارند!

همین امر در مورد خانواده‌هایی که علیرغم مشکل پرداخت مالیات، مدرسه غیردولتی را انتخاب کرده‌اند، به‌دلیل اینکه فرزند دبستانی‌شان برای تمرکز بر چیزی که نیاز به نظارت بیشتر معلمان دارد، مشکل دارد، صدق می‌کند، اما تعداد زیادی از دانش‌آموزان در کلاس مدرسه دولتی این کار را انجام می دهند. . این اجازه را ندهید

مادر دیگری که پسرش را با ۱۹ میلیون دلار در کلاس اول ابتدایی در مدرسه غیردولتی ثبت نام کرده است، می گوید: خانواده ها حق مطالبه ندارند! من مدرسه غیردولتی را انتخاب کردم».

رهبر معظم انقلاب ۹۵ در سخنانی تاکید کردند: استاندارد مدارس دولتی را بالا ببرید تا علاقه خانواده به این مدارس افزایش یابد.

چه ارتباطی بین دیدگاه ها و خواسته های نخست وزیر، تصمیمات سیاست گذاران آموزش و پرورش کشور و وضعیت فعلی مدارس دولتی عادی به خوانندگان سپرده شده است.

بسیاری از فعالان عرصه عدالت آموزشی سال‌هاست که نسبت به تبعیض و طبقه‌بندی دانش‌آموزان بر اساس موقعیت اجتماعی و بضاعت خانوادگی هشدار داده و آن را خدمت ویژه نظام آموزشی کشور برای ثروتمندان و زورمندان می‌دانند. به نفع افراد با وضعیت اقتصادی خوب و توان ذهنی خوب است و کافی است حمایت و توجه برای دستیابی به توسعه آنها وجود داشته باشد.

انتهای پیام/