۷ چیزی که باعث می شود فراموش نکنید


فرادید| اغلب افراد موفق معمولا فراموش نمی شوند. این خیلی عجیب نیست. با کمال تعجب، طبق تحقیقات من، افراد موفق قبل از موفقیت نیز افرادی فراموش نشدنی بودند. آنها ویژگی های شخصیتی داشتند که باعث می شد به دیگران فکر کنند. در واقع فراموشی یکی از ویژگی های آنها بود که می توانست موفقیت آنها را در مقیاس بزرگ پیش بینی کند.

۴۵ سال است که مفتخر به تدریس در دانشگاه های معتبر دنیا شده ام و طی این سال ها مسئولیت های زیادی به عنوان محقق، معلم و مربی داشته ام. در اینجا باید اضافه کنم که دانشجویان من دانشجوی سنتی دانشگاه نبوده اند. من فارغ التحصیلان دانشگاهی، کارآفرینان، تاجران، پزشکان، پرستاران، وکلا، دامپزشکان، و دانشجویان پزشکی داشته ام – درست حدس زده اید، کسانی که معمولاً ثروتمند و مشهور می شوند.

اگرچه دانشگاه هایی که من در آنها تدریس می کردم، خدمات مشاوره شغلی بسیار خوبی داشتند، اما دائماً در مورد “رازهای” موفقیت از من سوال می شد. این سوالات اغلب پس از سخنرانی در مورد ثبات و رهبری انسانی از من پرسیده می شد. بنابراین، به اشتراک گذاشتن آنچه یاد می‌گرفتم فکر کردم – به عنوان یک ناظر علاقه‌مند به موفقیت مردم و به عنوان یک مربی، محرم و دوست.

۷ چیزی که باعث می شود فراموش نکنید
با گذشت زمان و تجربه، متوجه شدم که یک الگوی محکم برای ویژگی های شخصیتی وجود دارد که افراد را به یاد ماندنی و موفق می کند. بیایید نگاهی کوتاه به این ویژگی ها بیندازیم:

۱. امید
مغز انسان طوری طراحی شده است که منفی باشد. ما تهدیدات را پیش بینی می کنیم. ما در مورد آنها اغراق می کنیم. تهدیدهایی را می بینیم که اصلا وجود ندارند. از ما در برابر ارعاب محافظت می کند، اما همچنین تحریک کننده و طاقت فرسا است. ما به افراد شاد و پرانرژی فکر می کنیم. شما می دانید آنها چه هستند: آنها نیمی از لیوان را پر می بینند، در حالی که بقیه نیمه خالی لیوان را می بینیم. امیدهای آنها می تواند مسری باشد. وقتی آنها را داریم احساس خوبی داریم. بر خلاف ناامیدها، امیدوار، نور روشنی در تاریکی است. ممکن است خوشبین ها ما را گیج و گمراه کنند، اما فراموش نشده اند.

۲. قابل اعتماد بودن، صادق بودن و پذیرفتن مسئولیت اعمال خود
ناراحت کننده است که بسیاری از کلمات و اعمال با یکدیگر تناقض دارند. قول می دهند اما برای عمل نکردن به این وعده ها بهانه می آورند. وقتی این افراد مرتکب اشتباه می شوند، از زور زیادی برای قبول مسئولیت اشتباه استفاده می کنند. آیا این کلمات برای شما آشنا هستند؟

اما، چند نفر هستند که به آنچه می گویند عمل می کنند. آنها آنچه را که می گویند انجام خواهند داد. آنها مسئولیت اعمال خود به ویژه اشتباهات خود را می پذیرند. به جای اینکه عیوب خود را پنهان کنند، خودشان اولین کسانی هستند که مرتکب این اشتباهات می شوند و با جسارت به این اشتباهات اشاره می کنند. اعتماد و تعریف و تمجید ما را از این طریق به دست می آورند. آنها ذهن ما را از ما می گیرند. آنها را نمی توان فراموش کرد.

۳. صبر
نگه داشتن، چسبیدن، ورزش کردن و چسبیدن به چیزها بهترین پیش بینی برای موفقیت در بسیاری از موقعیت های زندگی ما هستند که نیاز به تلاش دارند. موفقیت در ورزش، تجارت و حتی تحصیلات عالی به تمرین بستگی دارد. داستان افراد مشهوری را شنیده اید که یکی پس از دیگری شکست خوردند، اما پشتکار داشتند و در نهایت از طریق آن شکست به موفقیت دست یافتند. آنها حتی می توانند جهان را در برخی موارد تغییر دهند. یکی از رؤسای جمهور ایالات متحده، کالوین کولدیج، زمانی گفت که استقامت در مقایسه با استعداد، هوش و تحصیلات قدرتمندترین است.

اما پشتکار فقط به موفقیت و موفقیت منجر نمی شود. فرقی نمی کند افرادی که سخت کار می کنند شکست بخورند یا پیروز شوند، ما با تلاش آنها آنها را به یاد می آوریم.

بهترین فیلمی که تا به حال در مورد یک گلف باز ساخته شده است The Cup است که کوین کاستنر در نقش یک گلف باز به نام گری مک کورد بازی می کند. گری مک کورد در آخرین مسابقه بزرگ خود برای اهداف آسان و ایمن می پرد و در عوض اهداف خود را سخت تر و سخت تر می کند. متأسفانه او مسابقه را می بازد، اما چه چیزی فیلم را از یک گلف باز گمشده می سازد؟ به خاطر پشتکار و ممارست اوست که در ذهنش ثبت می شود و فیلمسازان را مجاب می کند که درباره او فیلم بسازند. این عملکرد مک کورد است که او را به یاد ماندنی می کند.

۴. اعتماد به نفس
ما افراد با اعتماد به نفس را به یاد می آوریم. اعتماد به نفس یک آهنربا است. ما جذب افرادی می شویم که اعتماد به نفس دارند. ما عاشق دوست داشتن آنها هستیم. شاید امیدواریم کمی از اعتماد به نفس آنها به ما سرایت کند. دهه ها تحقیق نشان داده است که اعتماد به نفس، خودآگاهی و خودآگاهی شادی و موفقیت در زندگی را پیش بینی می کند. اعتماد به نفس باعث می شود فراموش نشویم.

۵. احترام
جورج سانتایا یک بار گفت کسانی که به گذشته احترام نمی گذارند گناهی ندارند که خودشان را تکرار کنند. غم انگیز است، اما خواسته های زیادی از ما وجود دارد که اکثر ما اینجا و اکنون برای عزت نفس و عزت نفس وقت داریم.

به نظر می رسد در مدرسه به تاریخ اهمیت چندانی داده نمی شود و دروس دیگر در اولویت هستند. اما این یک دید کوتاه است. من نمونه‌هایی از همکاران جوان‌ترم را دیده‌ام که ادعا می‌کنند «پیشرفت بزرگ» در زمینه‌ی خود داشته‌اند و کشف کرده‌ام که توسعه ابعاد مشابه ۳۰ سال پیش رخ داده است.

پروفسور دانشگاه هاروارد، ویلیام جیمز، زمانی گفت که عمیق ترین طبیعت انسان میل به احترام و تحسین شدن است. وقت بگذارید، تاریخ را از زوایای مختلف بخوانید و بر دیگران و خدماتی که ارائه می دهند تمرکز کنید. اگر به دیگران احترام بگذاریم، آنها به ما احترام خواهند گذاشت. و به گفته آنها ما فراموش نشدنی خواهیم بود.

۶. روابط عمیقی بین مردم برقرار کنید و به دیگران کمک کنید
تحقیقات ما نشان می دهد که انزوا به اندازه سیگار کشیدن برای قلب مضر است. تحقیقات همچنین نشان می دهد که حمایت بین فردی یک پیش بینی عالی برای تحمل و مقاومت انسان است. این به این معنی است که هر چه یک فرد بیشتر کمک بگیرد، بیشتر می تواند با شرایط سخت کنار بیاید. ما به این امید زندگی می کنیم که کسی را پیدا کنیم که می دانیم در سختی های زندگی پشتیبان ما خواهد بود. وقتی آنها را پیدا می کنیم، فراموش نشدنی می شوند. حال اگر در مواقعی که نیاز داریم از دیگران حمایت کنیم و این کمک را نخواهیم و فقط به کمک آنها فکر کنیم، این خودمان هستیم که فراموش نشدنی و ارزشی بی‌اندازه می‌شویم.

۷. پشتکار
استقامت یعنی بعد از حادثه، حادثه یا هر موقعیت سختی از جای خود بلند شوید و به زندگی ادامه دهید. ققنوس، مخلوق داستان، از خاکستر برخاست. بنابراین، ما نیز می توانیم از ناملایمات و ناملایمات قیام کنیم.

با این کار خاطره انگیز می شویم. محققان دانشگاه جان هاپکینز مخالفت را شکل دیگری از انعطاف پذیری می دانند. آنها مقاومت را نوعی امنیت روانی می دانند. استقامت و بازگشت زندگی باعث می شود فراموش نکنیم و امنیت روانی ما را ناممکن می کند.

منبع: روانشناسی امروز
نویسنده: جورج اس.اورلی، جونیور. دکتری
ترجمه: عاطفه رضوانیا – سایت فرادید