Q6; بزرگترین SUV آئودیچندی پیش در گروه عصر ایران شاسی بلند آئودی Q6 را معرفی کردیم که به صورت انحصاری برای بازار چین تولید خواهد شد. اکنون تصاویر دقیق تری از Q6 روی خط پرس قرار گرفته است که نگاهی به آن خواهیم داشت.

Q6 از جلوپنجره پهن و بافت کرومی بهره می برد که چهره متفاوتی را ایجاد کرده است، با این حال یک نکته در طراحی این محصول شباهت آن با کراس اوورهای Syk Audi در چین است که جای تعجب ندارد.

موتور آئودی Q6

در بخش موتور Q6، مشتریان احتمالا دو گزینه خواهند داشت که یکی از آنها مدل ۲ لیتری ۴ سیلندر و دیگری ۲.۵ لیتری ۶ سیلندر خواهد بود. این موتور کوچک ۲۶۱ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این موتور پرچمدار ۲۹۵ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد.

آئودی Q6 با موتور قدرتمندتر در ۷.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد که رکورد چندان چشمگیری نیست. سیستم چهار چرخ محرک به عنوان یک آپشن استاندارد ارائه می شود، اما سیستم تعلیق تطبیقی ​​یکی از گزینه های اختیاری برای مشتریان است.

این واقعیت که Q6 یک خودروی سریع نیست به دلیل اندازه و وزن آن است، زیرا این خودرو بزرگترین SUV آئودی است. طول این خودرو ۵۰۹۹ میلی متر، عرض ۱۴۴ میلی متر و ارتفاع ۱۷۸۴ میلی متر است. فاصله بین محورها ۲۹۸۰ میلی متر است.

در فضای داخلی کابین باید به نمایشگر ۱۲.۳ اینچی برای اطلاعات مسافت و نمایشگر ۱۰.۱ اینچی برای تنظیمات سرگرمی اشاره کرد. همچنین یک صفحه نمایش ۸.۶ اینچی برای تنظیمات صندلی وجود دارد.

از وسایل ایمنی می توان به دستیار پارک هوشمند، کروز کنترل کامل و سایر دستیارهای رانندگی ویژه اشاره کرد. بسته به گزینه، رینگ از ۱۹ تا ۲۱ اینچ ارائه می شود.Q6 در بازار چین از ۷۴۰۷۸ دلار قیمت خواهد داشت و در تریم پرچمدار به ۹۶۳۰۲ دلار می رسد.