محققان به گاوها آموزش می دهند تا میزان انتشار آمونیاک ناشی از ضایعات آنها را کاهش دهند


اخبار – در مزرعه ای که گاوها هنگام چرای خود آزاد می شوند ، جمع آوری و توزیع زباله اغلب خاکها و آبراه های محلی را رد می کند. این را می توان با بستن گاوها در انبارها کنترل کرد ، اما در این مناطق متراکم ادرار و مدفوع آنها آمونیاک ، یک گاز غیر مستقیم گلخانه ای را با هم ترکیب می کنند. در مقاله ای که در 13 سپتامبر در مجله منتشر شد زیست شناسی فعلی، محققان نشان می دهند که گاوها را می توان به صورت پترن مورد آزمایش قرار داد و اجازه می دهد تا زباله ها جمع آوری و تصفیه شوند ، در نتیجه تمیز کردن سوله ، کاهش آلودگی هوا و ایجاد مزارع بازتر و دوستدار حیوانات.

جان لانگبین ، نویسنده مقاله می گوید: “به طور کلی تصور می شود که گاوها قادر به کنترل حرکات روده یا ادرار نیستند.”niebgnal) ، روانشناس حیوانات در موسسه تحقیقات بیولوژی حیوانات مزرعه (FBN) در آلمان ، اما او و تیمش در این تفکر شک دارند. گاوها ، مانند بسیاری از حیوانات غیر از حیوانات مزرعه ، بسیار باهوش هستند و می توانند چیزهای زیادی یاد بگیرند. چرا آنها نمی توانند نحوه استفاده از توالت فرنگی را بیاموزند؟ ”

برای آموزش گوساله ها ، روشی که آنها آموزش MooLoo نامیدند ، تیم تحقیق با دانشمندان FBN ، FLI (آلمان) و دانشگاه اوکلند (نیوزلند) به عقب برمی گردد. آنها با پاداش دادن به گوساله ها هنگام ادرار کردن در دستشویی شروع کردند و سپس اجازه دادند که گوساله ها از خارج به ادرار بیایند.

آمونیاک تولید شده در زباله های گاو به طور مستقیم به تغییرات آب و هوایی کمک نمی کند ، اما هنگامی که به خاک شسته می شود ، میکروب ها آن را به نیتریک اکسید تبدیل می کنند ، سومین گاز مهم گلخانه ای به متان و دی اکسید کربن. کشاورزی بزرگترین منبع انتشار آمونیاک است و دامها بیش از نیمی از این سهم را تشکیل می دهند.

لنگباین می گوید: “شما باید سعی کنید حیوانات را در این فرآیند گنجانده و حیوانات را آموزش دهید تا آنچه را که باید یاد بگیرند دنبال کنند.” “ما فکر می کردیم امکان آموزش حیوانات وجود دارد ، اما تا چه حد نمی دانستیم.”

برای تشویق استفاده از سرویس بهداشتی ، محققان می خواستند گوساله هایی که در خارج از سرویس بهداشتی ادرار می کنند با تجربه ناخوشایندی همراه باشند. لنگباین می گوید: “به عنوان تنبیه ، ما ابتدا از هدفون داخل گوش استفاده کردیم و هنگام ادرار کردن آنها در بیرون صدای بسیار آزاردهنده ای ایجاد می کنیم.” ما فکر می کردیم این کار حیوانات را مجازات می کند – نه چندان ناخوشایند – اما آنها را اذیت نکرد. سرانجام ، پاشیدن آب به خوبی به عنوان یک عامل بازدارنده ملایم عمل کرد. ”

طی چند هفته ، تیم تحقیق با موفقیت 11 مورد از 16 گوساله را در آزمایش آموزش داد. به طور قابل توجهی ، گوساله ها عملکردی مشابه با کودکان و برتر از کودکان بسیار کوچک نشان دادند.

لنگباین خوشبین است که با آموزش بیشتر می توان این میزان موفقیت را بیشتر ارتقا داد. “پس از ده ، پانزده ، بیست سال تحقیق در مورد گاو ، ما می دانیم که حیوانات دارای شخصیت هستند و آنها امور مختلف را به گونه ای متفاوت اداره می کنند. همه آنها یکسان نیستند. ”

اکنون که محققان می دانند چگونه گاوها را تربیت کنند ، می خواهند نتایج خود را به خانه های واقعی دام و به سیستم های بیرونی منتقل کنند. لنگباین امیدوار است که “چند سال دیگر ، همه گاوها به توالت بروند.”

###دیدگاهتان را بنویسید