عکس های تقویت کننده نابرابری فکس را آشکار کرده است. آیا درمان های COVID به طور مساوی توزیع می شوند؟


تدروس ادهانوم، رئیس WSO، او گفت که “سردرگم“بعد از اینکه او توسط یک انجمن دارویی بزرگ مطلع شد که” شرکت های واکسن به اندازه کافی بالا هستند که هم برای افراد در کشورهای دارای عرضه خوب و هم برای اولین بار در کشورهای فقیر که کمبود دارند ، ضربه ایجاد می کند. وی اظهار داشت: اظهارنظرهای وی در حالی صورت می گیرد که با وجود وعده های بی شمار ، آنها فقیرترین کشورهای جهان هستند. بعید تا سال 2023 تعداد قابل توجهی دوز فکس دریافت کند.

درخواست برخی از کشورهای ثروتمند برای شروع تجویز دوز سوم واکسن علیه این واکسن ری سازمان بهداشت جهانی به تحویل فکس هایی که برای کشورهای فقیرتر جهان سوم در نظر گرفته شده است ، صدمه می زند. در حالی که تعدادی از درمانهای امیدوار کننده غیر واکسن علیه COVID در حال ظهور هستند ، باید تلاش شود تا از توزیع عادلانه آنها در سراسر جهان اطمینان حاصل شود ، با تمرکز ویژه بر کشورهای فقیر با نرخ واکسیناسیون پایین.

دوز سوم و جهان سوم

پس از یکی از بزرگترین بسیج های بهداشت عمومی در تاریخ ، در مجموع 5.6 میلیارد واکسن دوزها در سراسر جهان اداره می شوند اما نحوه توزیع این دوزها صادقانه نبود. حدود 82 درصد از تعداد کل فکس تا کنون مورد استفاده افرادی قرار گرفته است که در کشورهای با درآمد متوسط ​​و بالا زندگی می کنند ، در حالی که تنها 1.4 درصد از جمعیت کشورهای کم درآمد دچار این ضربه شده اند.

وضعیت در برخی از نقاط جهان ، به ویژه در آفریقا ، آنقدر جدی شده است که مقامات مجبور می شوند به اصطلاح “صرفه جویی در دوز” را در نظر بگیرند. استراتژی، فقط با نصف و یک سوم دوز معمول واکسن از جابجایی استفاده کنید تا داروهای بسیار محدود واکسن خود را در درصد بیشتری از جمعیت گسترش دهید. در حال حاضر با اکثر کشورهای ثروتمند به شدت واکسینه شده استانتظارات این بود که فاصله بین کشورهای ثروتمند و کشورهای در حال توسعه کاهش یابد. اما تصمیم بسیاری از کشورهای ثروتمند برای ادامه دادن به اصطلاح “تزریق تقویت کننده” ، دوز سوم واکسن ، ترس از ادامه کسری ها در جهان توسعه

اسرائیل اولین کشوری در جهان بود که اقدام به تیراندازی تقویتی کرد و قبل از گسترش سریع آن را در اختیار افراد بالای 60 سال قرار داد. در اوایل سپتامبر ، بیش از 2.5 میلیون اسرائیلی سومین شغل خود را از جمله وزیر بهداشت این کشور دریافت کردند دستور دادن به مردم در مورد دوز چهارم توصیه شود. پیشتر این ماه، فرانسه اولین کشور بزرگی بود که شروع به توزیع عکس های تقویت کننده برای افراد بالای 65 سال کرد و برنامه داشت تا سال آینده به 18 میلیون نفر برسد.

بسیاری از کارشناسان با خشم و ناباوری به چنین طرح هایی واکنش نشان داده اند. در ایالات متحده ، دو مقام ارشد سازمان غذا و داروی ایالات متحده بازنشسته در اعتراض به برنامه های دولت برای ارائه عکس های تقویت کننده ، در حالی که Tulio de Oliveira ، زیست شناس برجسته ای که در آفریقای جنوبی کار می کند ، توصیف کردن این طرحها به عنوان “جنایتکار بالقوه” شناخته می شوند. WHO سومین مورد را در مورد گروه های آسیب پذیر توصیه می کند ، اما از مقامات بهداشتی غربی خواسته است مهلت قانونی در مورد استفاده گسترده آن تا زمانی که دوز بیشتر واکسن به کشورهای فقیر نرسد.

بیماری را درمان کنید

بنابراین ، با توجه به آسیب پذیری کشورهای فقیر ، تقاضا برای استفاده از درمان های جدید برای افرادی که به COVID مبتلا هستند ، مطرح می شود. درمانهای م onlyثر نه تنها به بیماران مبتلا به کرونا در کشورهای ثروتمند و فقیر کمک می کند ، بلکه با تهدید کمتر ویروس کرونا برای جمعیت واکسینه شده و غیر واکسینه شده ، آنها می توانند تقاضا برای دوزهای تقویتی در ثروتمندترین کشورها را کاهش داده و آزاد شوند. سهام واکسن برای کشورهای در حال توسعه خوشبختانه چندین روش درمانی در رادار است.

یکی از این داروها fostamatinib ریگل است که با نام Tavalisse فروخته می شود ، که در کارآزمایی های اولیه چنین کارآمدی را نشان داده است اخذ شده 16.5 میلیون دلار بودجه از وزارت دفاع ایالات متحده برای حمایت از آزمایشات مرحله سوم در مورد درمان احتمالی. این دارو ، که به صورت خوراکی تجویز می شود ، بوده است نشان داده شده شانس عوارض جانبی جدی در بیماران مبتلا به COVID را در بیمارستان به نصف برسانید و میزان مرگ و میر را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

آزمایش دوسوکور ، کنترل دارونما ، چندمرکز مرحله دوم که نتایج آن اخیراً مهم بود ، مهم است. گزارش در مجله Clinical Infectious Diseases ثابت شد که Tavalisse با نقطه پایانی اولیه مطابقت دارد ایمنیبه افراد تحت درمان با Tavalisse بطور متوسط ​​تا سه روز در بخش مراقبت های ویژه اقامت داشتند ، مقایسه کنید تا هفت نفر در گروه دارونما. علاوه بر این ، هر سه مرگ و میر در طول آزمایش در گروه دارونما بود ، هیچ کدام در بخش تحت درمان با فوستاماتینیب نبودند.

Fostamatinib از سال 2018 برای استفاده پزشکی در ایالات متحده تأیید شده است زودتر به طور موفقیت آمیزی برای درمان ترومبوسیتوپنی ایمنی مزمن استفاده می شود ، وضعیتی که با سطوح غیرطبیعی خون مشخص می شود پلاکتبه اوایل سال 2020 نیز همینطور بود تایید شده در اتحادیه اروپا امیدهای زیادی وجود دارد که این دارو در حال حاضر برای درمان کووید نیز مورد استفاده قرار گیرد – ریگل در حال حاضر آزمایش فاز سوم را روی 308 بیمار مبتلا انجام می دهد. برنامه ها تا محاکمه در پایان سال به پایان برسد ، در حالی که دارو نیز روشن است مورد بررسی قرار گرفت به عنوان بخشی از آزمایش ACTIV-4 مutesسسات ملی بهداشت.

AstraZeneca نیز در حال توسعه یکی است رفتار به نظر می رسد م ،ثر است و خطر ابتلا به علائم را در آزمایش نهایی تا 77 reducing کاهش می دهد-این یک سود بسیار ضروری برای شرکت پس از اطمینان از واکسن کرونا است پلمپ به دنبال گزارش لخته شدن خون نادر در صورت تأیید ، کوکتل آنتی بادی که در حال حاضر با نام AZD7442 شناخته می شود ، اولین داروی طولانی مدت بدون واکسن خواهد بود. نشان داده شده پیشگیری از بیماری به گفته شرکت انگلیسی-سوئدی ، مطالعات اولیه خود نشان داد که کوکتل انواع ویروسی در حال ظهور ، از جمله نوع دلتا را خنثی می کند.

درس های آموخته شده؟

در بسیاری از نقاط جهان ، که اغلب بسیار کم گزارش شده اند ، این همه گیری همچنان ادامه دارد. در هند ، حتی آمارهای خیره کننده رسمی در مقایسه با برآوردها که تعداد مرگ و میر ناشی از COVID در کشور را بین 3 تا 4.7 میلیون نفر اعلام می کند. دنیا نمی تواند در مقابل دیگری بایستد فاجعه موج دوم به زمین برخورد می کند.

با توجه به اینکه کشورهای در حال توسعه چگونه بودند غفلت در مسابقه واکسیناسیون ، واضح است که آنها باید اولویت را به توزیع درمان های کروناویروس بدهند. داروهای حیاتی مانند Tavalisse یا AZD7442 نباید در معرض همان شرایط سختی قرار بگیرند که کشورهای ثروتمند می توانند از آن استفاده کنند. فکس های ذخیره سازی، اغلب خراب می شود ، در حالی که بقیه جهان رنج می برند.

سرانجام ، هیچ راهی برای درمان COVID وجود ندارد ، برای کشورهای ثروتمند و فقیر. اما تا زمانی که کشورهای در حال توسعه فاصله واکسیناسیون را برطرف نکنند ، این کار را می کنند اولویت برای توزیع درمان

اگر علاقه مند به نوشتن برای International Policy Digest هستید – لطفاً یک ایمیل به ما ارسال کنید در [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید